nejbližší koncerty

25.05.2024
KOLÍN
01.06.2024
BOBNICE U NYMBURKA
15.06.2024
SLOUPNICE U LITOMYŠLE
všechny koncerty
POMOZTE VYBRAT PÍSNĚ HRANÉ V ROCE 2024 YouTube

novinky

NOVÁ SESTAVA... 26.03.2024

Přátelé, v sobotu na koncertě v Chlumci a v neděli prostřednictvím internetových sítí, proběhlo oznámení o odchodu Jirky a Míry z kapely, je tudíž třeba zveřejnit novou sestavu…

Mikrofonu se ujímá zpěvák MILAN HLOUCAL, který se do kapely vrací po sedmi letech. Milana není třeba extra představovat :-) Co se týče kláves, nehledali jsme člověka, protože je dnes moderní pouštět klávesy ze samplů, ale abychom náš zvuk obohatili a rozšířili, rozhodli jsme se po 22 letech vrátit do sestavy druhou kytaru, tudíž bychom vám rádi představili našeho nového kytaristu, kterým je MARCO MASSA… Více informací nejen o Marcovi, ale celé budoucnosti kapely zase někdy příště, ale brzy… :-)

PODĚKOVÁNÍ ZA CHLUMEC, ODCHOD JIRKY A MÍRY... 25.03.2024

Přátele, máme za sebou největší koncertní událost v historii kapely. Byla to noc plná silných neopakovatelných momentů, které zůstanou v našich vzpomínkách navždy. Několik měsíců jsme se snažili udělat všechno proto , aby jsme pro vás vytvořili výjimečný koncertní zážitek a vy jste za tou snahou včera udělali tu nejlepší možnou tečku. DĚKUJEME ! Obrovské díky samozřejmě patří našim hostům – Aničce, Niky, Lukášovi, Viky, Láďovi a Milanovi. Byli jste neuvěřitelní. Děkujeme Martinovi Vávrovi a jeho týmu od zvuku a světel za příkladnou práci. Za fotky díky úžasné Markétě Kolínské.

Na závěr večera přišlo jedno velké oznámení. Jirka a Míra odcházejí z RIMORTIS. Jirka se loučí po 11 letech a má pro vás následující zprávu:
“Přátelé, po 11 letech jsem se rozhodl, že je na čase svou cestu v RIMORTIS uzavřít. To rozhodnutí někdy přijít muselo a největší koncert v historii kapely mi přišel jako ta nejlepší možná výstupní stanice. Třetina mého života byla spjatá se jménem RIMORTIS a budu na tuhle část vzpomínat v dobrém, ale nastal čas se posunout dál. Do kapely jsem nastoupil v roce 2013 a svým působením na skladatelské i osobní rovině ji posunul trošku jiným směrem a je na čase, aby to kluci zkusili zase trochu jinak. Děkuji svoji ženě a rodině, která mě odjakživa ve všem podporuje a RIMORTIS nebyla výjimkou. Díky všem dnes už bývalým spoluhráčům. Především se ale snažím vymyslet způsob, kterým bych vyjádřil, jak moc si vážím vás, fanoušků, které jsem měl možnost poznávat, protože mám dojem, že jednoduché „díky“ nestačí. Je neskutečné, jaké dálky jste za kapelou schopni jezdit, kolikrát za rok jste na ni i opakovaně přišli a podpořili ji (zdravím „Hradečáky“ a ostatní skalní partičky – vy víte). Smekám před vámi klobouk, DĚKUJI za nepřeberné množství krásných slov, které jste mi včera po koncertě vyjádřili a doufám, že kapele zachováte přízeň v její nové éře a že se zase někde někdy uvidíme”.

Míra s kapelou strávil 4 roky a loučí se s vámi následující zprávou: “Přátelé a kamarádi, přesně takto jsem vás mohl po čtyři roky oslovovat z pódiových prken v té naší krásné zemičce. Dlouho jsem přemýšlel, jak tento text uchopím, no a pokud někdo věří ve vyšší moc? Vysvětlení, že rok 2024 byl predikován jako rok změn, by mu asi mohlo stačit. Nicméně, po čtyřech letech nastal čas uzavřít svou kapitolu v kapele Rimortis. Rozhodnutí tohoto formátu nebylo vůbec jednoduché, avšak přichází pro mě jako přirozený krok, zejména vzhledem k odchodu mé spřízněné duše, kamaráda, kolegy a neuvěřitelného skladatele Jirky Vrby. Bez něj by pro mě setrvání v Rimortis bylo těžce představitelné. Byla to intenzivní praxe a obrovská zkušenost, která už navždy zůstane součástí mé DNA. Tímto bych chtěl obrovsky poděkovat právě vám, fanouškům, kteří jste v této éře nejen stáli při nás, ale svými častokrát až šílenými přejezdy podporovali kapelu, a také za podporu v době, kdy jsem se jako devatenáctiletý kluk postavil do čela kapely, kde přede mnou stávali starší a výrazně zkušenější zpěváci. Za velkou podporu bych chtěl však poděkovat své rodině, přátelům a v neposlední řadě svým teď již bývalým spoluhráčům. Přeju kapele mnoho úspěchů v nové éře a doufám, že přízeň fanoušků bude stejně tak neutuchající, jako jsem si ji mohl zažít na vlastní kůži. Nezbývá mi nic víc než se s vámi rozloučit a slíbit, že možnost setkat se na koncertních prknech určitě brzy přijde, ale o tom zase někdy příště. Děkuji vám ještě jednou za vše. S úctou Jaromír Bartoš”.

RIMORTIS děkuje Jirkovi a Mírovi za ty společné roky, za spoustu odvedené práce, spoustu odehraných koncertů a krásných zážitků. Přejeme oběma klukům štěstí jak v osobním, tak v hudením životě. Přikádáme zde ještě video, kde vám Vašek dodá širši kontext k odchodu Jirky a Míry – ZDE

NOVÁ TRIKA, HRNKY A PLACKY... 22.03.2024

Přátelé, nechali jsme pro vás udělat nová trika, hrnky a placky u příležitosti 25 let kapely, vše podstatné najdete v sekci obchod…

VÝROČNÍ KONCERT - OTÁZKY A ODPOVĚDI... 08.02.2024

Přátelé, protože se nám nakupily nejrůznější dotazy na náš blížící se výroční koncert k 25 letům kapely a většina z nich se začala opakovat, rozhodli jsme se pro vás natočit video, kde vám Vašek na vše důležité odpovÍ – VIDEO ZDE

ZPĚVAČKY NA VÝROČNÍM KONCERTĚ... 26.01.2024

Přátele, abychom to měli vyvážené, nezapomněli jsme ani na opačné pohlaví a tři hostující zpěváky tak doplní tři hostující vynikající zpěvačky. Viky Surmøvou z kapely Surma jste s námi mohli již vidět na pódiu mockrát a ani 23.3. v Chlumci nad Cidlinou chybět nebude. Doplní ji dvojice fenomenálních zpěvaček Anna Monhartová a Niki Čejchanová, které stejně jako Lukáše Písaříka můžete slyšet v titulní písni alba Věčnost živlů. Takže ANO, na tuhle naši devítiminutovou epickou skladbu se můžete těšit na výročním koncertu také! Je velmi nepravděpodobné, že by ještě někdy v budoucnu na koncertě zazněla a už vůbec ne v kompletním složení tak, jak ji můžete slyšet na desce. Je to opravdu jedinečná příležitost. Holky nás budou také část koncertu doprovázet jako živý sbor a s Mírou si stejně jako již oznámení zpěváci střihnou duety na vybrané skladby. Těšíme se na Vás !!
Vstupenky je možné zakoupit na těchto místech:
Chlumec nad Cidlinou – Městská knihovna, Jungmannova 61
Nový Bydžov – Hračkářství Bambule, Třída Čsl. armády 5
Poděbrady – Turistické informační centrum, nám. T.G.Masaryka 210/17 (boční budova nádraží)
… a stále platí možnost objednat vstupenky formou SMS zprávy na čísle 602130765
-napište jméno, adresu a počet vstupenek, my se vám ozveme zpět, jakým způsobem se k vám vstupenky dostanou (je totiž několik možností distribuce)

archiv novinek
Vstupte